UE grozi Włochom sankcjami z powodu śmieci
Przed czterema laty góry śmieci na ulicach Neapolu spowodowały wszczęcie przez Komisję Europejską procedur przeciwko Włochom o łamanie unijnych praw.
2011-06-28, 12:45
Według komisarza od spraw środowiska Janeza Potocznika, "władze włoskie nie zrobiły jeszcze tego co konieczne, by znaleźć rozwiązanie, które pozwoli na definitywne uporanie się z problemem". UE może zwrócić się o nałożenie sankcji do europejskiego wymiaru sprawiedliwości.
Kryzys śmieciowy stał się szczególnie palący w ostatnich dniach. Na ulicach Neapolu pozostaje w tej chwili 2 tysiące 300 ton cuchnących worków ze śmieciami. Dotyczy to także historycznego centrum miasta.
Częściową winę za tę sytuację ponosi mafia neapolitańska. Wywóz śmieci i ich utylizacja to jedno ze źródeł dochodu Comorry .
Tymczasem włoski minister zdrowia uspokaja, że nie ma niebezpieczeństwa epidemii ani szczególnych infekcji z wyjątkiem nielicznych przypadków problemów żołądkowych.
REKLAMA
IAR, aj
REKLAMA