Jak stale kontrolować swoje dziecko w szkole

W sopockich szkołach nie będzie tradycyjnych dzienników lekcyjnych. Zastąpią je elektroniczne.

2011-06-29, 20:38

Jak stale kontrolować swoje dziecko w szkole
. Foto: sxc.hu

Poprzez internet i telefon komórkowy, system umożliwia rodzicom bieżącą kontrolę zachowania i wyników w nauce dziecka. Ma też zapewnić stały kontakt między szkołą a rodzicami.

Naczelnik wydziału oświaty sopockiego urzędu miasta Piotr Płocki powiedział, że bez względu na miejsce i czas można uzyskać bieżące informacje o postępach dziecka w nauce.

W Sopocie już dwa lata temu pilotażowo wprowadzono elektroniczne dzienniki do trzech szkół. Naczelnik wydziału oświaty jest przekonany, że szóste klasy szkoły podstawowej uzyskały najlepszy wynik w województwie pomorskim jeśli chodzi o sprawdziany, dzięki wprowadzeniu dziennika elektronicznego.

Sopot jest pierwszą gminą w Polsce, która zdecydowała się na wprowadzenie we wszystkich szkołach elektronicznych dzienników. Całkowity koszt przedsięwzięcia został sfinansowany przez miasto i wyniósł około trzystu tysięcy złotych.

REKLAMA

mch

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej