Szczecin: ostrzeżenie przed burzami z gradem

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega mieszkańców regionu przed burzami, które mogą występować w regionie w środę wieczorem i do południa w czwartek.

2011-07-13, 14:47

Szczecin: ostrzeżenie przed burzami z gradem
. Foto: fot. flickr


Burzom będą towarzyszyć opady deszczu. Na metr kwadratowy może spaść do 30 mm wody, lokalnie do 40 mm. Także lokalnie mogą wystąpić opady gradu.

Wiatr może osiągać w porywach do 80 km/h - informuje Centrum na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMiGW w Szczecinie.

Centrum zaleca ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsc pobytu. Zamknąć okna i drzwi. Zabezpieczyć przedmioty na balkonach. Wyłączyć zbędne w danej chwili odbiorniki prądu. Unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi, liniami tramwajowymi i wysokiego napięcia.

dp

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej