Kierzkowska: Tusk zmęczony, chce być prezydentem?

Ewa Kierzkowska z PSL ma nadzieję, że deklaracja premiera o zakończeniu piastowania urzędu w perspektywie 4 lat, nie oznacza, że Donald Tusk jest zmęczony.

2011-09-23, 10:15

Kierzkowska: Tusk zmęczony, chce być prezydentem?
Ewa Kierzkowska. Foto: fot. Polskie Radio

Posłuchaj

"Salon polityczny Trójki", 23 września 2011
+
Dodaj do playlisty

Donald Tusk podczas wizyty w Wielkopolsce powiedział, że jeśli wygra wybory, to po raz ostatni stanie na czele rządu.

Wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska zgodziła w Programie III Polskiego Radia, że nie wykluczone jest, iż premier zdecydował się na kandydowanie w wyborach prezydenckich. Jednak jak zastrzegła, wcześniej premier wykluczał możliwość ubiegania się o najwyższy urząd w państwie, mówiąc o "dywanach" i "żyrandolach", które go nie interesują.

Zakaz publikacji sondaży

Gość Trójki pozytywnie oceniła pomysł zakazania publikacji sondaży preferencji partyjnych na pewien okres przed wyborami. Zdaniem Ewy Kierzkowskiej, często publikowane badania mijają się z rzeczywistością i próbują ją kreować.
Ewa Kierzkowska zadeklarowała, że jeśli pojawi się propozycja zakazu publikacji sondażu, poprze ją.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

REKLAMA

IAR, to

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej