Strzały przed mszą papieża w niemieckim Erfurcie
W pobliżu punktu kontrolnego przed placem katedralnym w Erfurcie padły strzały. Sprawcę zatrzymano. Nikt nie został ranny.
2011-09-24, 17:00
Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>
Rzecznik policji Dirk Sauter poinformował, że incydent miał miejsce już około 7 rano, dwie godziny przed rozpoczęciem mszy z udziałem 28 tysięcy ludzi.
Jeden z mieszkańców domu, położonego niespełna kilometr od katedry w Erfurcie strzelał z wiatrówki albo pistoletu pneumatycznego. Jak podała agencja dpa, policja zdementowała wcześniejsze informacje MDR, jakoby jeden z ochroniarzy został ranny. Mieszkanie sprawcy zostało przeszukane.
W związku z wizytą papieża Benedykta XVI w Erfurcie wprowadzono niezwykle surowe środki ostrożności, co może być szczególnie uciążliwe dla mieszkańców domów w pobliżu miejsc, które odwiedza papież.
REKLAMA
aj
REKLAMA