Zdolni cyberwojownicy pilnie poszukiwani

19-letni student wygrał brytyjski konkurs dla młodych talentów w zakresie cyberbezpieczeństwa.

2012-03-12, 07:09

Zdolni cyberwojownicy pilnie poszukiwani
. Foto: sxc.hu

Posłuchaj

Relacja Rafała Motriuka (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Oprócz nagrody ma teraz duże szanse na pracę w służbach ochrony cyberprzestrzeni. Zwycięzcą jest Jonathan Millican, który zdaniem jury zademonstrował wyjątkowe jak na tak młodego człowieka umiejętności. Dyplom wręczono mu w Bristolu, gdzie zakończył się trwający pół roku konkurs zorganizowany przez brytyjski wywiad i kilka firm technologicznych.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Zdaniem obserwatorów, zapotrzebowanie na zdolnych i uczciwych informatyków będzie w przyszłości bardzo duże. Rząd USA chce zatrudnić dziesięć tysięcy tzw. cyberwojowników, którzy mają strzec amerykańskich systemów elektronicznych.

Jednocześnie, hackerzy cały czas dają o sobie znać. Po aresztowaniach w zeszłym tygodniu kilku osób z grupy cyberwłamywaczy LulzSec, zaprzyjaźnieni z nimi hackerzy zaatakowali systemy sklepu, który sprzedaje sprzęt amerykańskiej policji.

Brytyjska gazeta "Sunday Times" z kolei podała, że wcześniej chińscy szpiedzy wykradli detale dotyczące amerykańskiego myśliwca F 35 z komputerów międzynarodowej firmy zbrojeniowej BAE Systems.

IAR, sm

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej