KE ukarze Polskę. Prawie 170 tys. euro dziennie

Za niewdrożone dwie unijne dyrektywy zażądała kary finansowej dla Polski Komisja Europejska - dowiedziało się Polskie Radio.

2012-06-19, 10:32

KE ukarze Polskę. Prawie 170 tys. euro dziennie
Gmach Komisji Europejskiej . Foto: Komisja Europejska

Posłuchaj

Relacja Beaty Płomeckiej, IAR
+
Dodaj do playlisty

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o przepisy dotyczące audiowizualnych usług medialnych i dochodzeń w sprawach wypadków morskich.

Dyrektywę audiowizualną Polska powinna była wdrożyć w pełni do końca 2009 roku. Zrobiła to tylko w części, bo wciąż brak unijnych przepisów dotyczących audiowizualnych usług medialnych na żądanie. Polska nie poinformowała też Komisji o stanie prac nad wdrażaniem dyrektywy dotyczącej dochodzeń w sprawach wypadków morskich.

Kara będzie naliczana za każdy dzień zwłoki od ogłoszenia wyroku, aż do czasu wdrożenia dyrektywy. Jeden z unijnych urzędników powiedział Polskiemu Radiu, że Bruksela zażądała kar i skierowała pozwy, bo mimo kilkukrotnych upomnień, Warszawa nie nadrobiła zaległości.

Oficjalnie o swojej decyzji Bruksela poinformuje w czwartek. Dopiero wtedy mają być wysłane pozwy do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

REKLAMA

IAR, tj

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej