X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Madera. Komary przenoszą groźną gorączkę krwotoczną

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 11:27
Na portugalskim archipelagu już 52 osoby zachorowało na groźną dengę, a u kolejnych 400 choroba jest podejrzewana. Życiu chorych nie zagraża niebezpieczeństwo, ale mieszkańcy są zaniepokojeni.
Audio
Wiriony wirusa dengi
Wiriony wirusa dengiFoto: public domain/Centers for Disease Control and Prevention

Denga jest chorobą wirusową, która potencjalnie może doprowadzić do śmierci. Objawia się gorączką i sztywnością stawów, a w najgorszym wypadku krwotokiem. Wirus przenoszą moskity z rodzaju aedes, które zaobserwowano na Maderze w 2005 roku. Do tej pory występowały tylko w strefie tropikalnej i  subtropikalnej, głównie w Azji, Afryce i na wyspach południowego Pacyfiku. Na dengę nie ma szczepionki - leczy się ją tylko objawowo.

Jak dotąd ze szpitali wypisano 35 osób. Przedsiębiorcy i pracownicy branży turystycznej są zaniepokojeni – obawiają się, że fala zachorowań ujemnie przełoży się na obroty.

Czytaj także

Czarne legginsy niebezpieczne dla zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2010 12:12
Tajlandzki rząd ostrzega kobiety przed noszeniem czarnych legginsów, gdyż ciemne kolory przyciągają komary, przenoszące dengę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmiertelna choroba tropikalna dotarła do Europy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 07:09
Niepokojące wiadomości płyną z portugalskiej Madery, często odwiedzanej przez zagranicznych turystów. U dwóch osób zdiagnozowano tam groźną chorobę wirusową - dengę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykle groźną chorobę wykryto u ponad 30 osób

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 11:51
Lekarze na portugalskiej wyspie Madera zdiagnozowali dengę, tropikalną chorobę zakaźną, u 34 osób zaledwie w ciągu kilku dni.
rozwiń zwiń