Trzy kobiety zginęły na imprezie Halloween

Według świadków madryckiej imprezy, tłum wpadł w panikę, gdy ktoś rzucił pochodnię na korytarz. Trzy kobiety nie żyją, najprawdopodobniej zostały stratowane. Dwie inne są ranne.

2012-11-01, 10:14

Trzy kobiety zginęły na imprezie Halloween
Zdjęcie z imprezy zamieszczone na Twitterze. Foto: Twitter/via El Pais

Posłuchaj

Relacja Ewy Wysockiej z Barcelony (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Świadkowie twierdzą, że otwarte było tylko jedno wyjście z budynku. Pogotowie ratunkowe zostało wezwane na miejsce ok. godz. 4, do kilku uczestniczek imprezy w wieku od 18 do 25 lat. Jak pisze agencja EFE, kobiety mogły zginąć pod naporem tłumu. - Najpewniej upadły i zostały zadeptane - pisze dziennik "El Pais" na stronie internetowej.
Świadkowie, którzy dzwonili na policję, mówili, że tłum próbuje wydostać się z budynku, gdyż ktoś wrzucił na jeden z korytarzy pochodnię.

Po trwającej 30 minut reanimacji ratownicy stwierdzili zgon dwóch kobiet. Trzecia zmarła w szpitalu. Do madryckich klinik trafiły także dwie inne uczestniczki imprezy zorganizowanej z okazji Halloween. Ich stan jest ciężki.

Impreza pod nazwą Thriller Music Park z muzyką elektroniczną w tle odbyła się w hali sportowej Madrid Arena. Brało w niej udział ok. 10 tys. ludzi.

Dziewczyna, która uczestniczyła w imprezie, powiedziała rozgłośni SER, że tylko jedno wyjście z hali było otwarte. - Ludzie byli stłoczeni przed jedynym wyjściem, pozostałe były zaplombowane - mówiła. - Ludzie płakali, byli zgniatani. Ochrona wyciągała z tłumu uwięzione osoby - opowiadała dziewczyna.

REKLAMA

PAP/agkm

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej