"Idzie Antykomuna". Manifestacja narodowców w Łodzi
Jak mówili, miała upamiętnić "ofiary stanu wojennego i komunistycznego terroru".
2012-12-15, 22:17
Posłuchaj
Według policji wzięło w niej udział ok. 500 osób. Według organizatorów - kilka razy więcej.
Marsz rozpoczął się w pasażu Schillera, następnie pochód przeszedł ulicami: Piotrkowską, Rewolucji 1905 roku do al. Anstadta pod Pomnik Ofiar Komunizmu w latach 1918-1989. Pomnik stoi na wprost budynku, w którym podczas II wojny światowej miało siedzibę gestapo, a w latach 1945 - 1956 - Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego.
Tam lider Obozu Narodowo-Radykalnego Przemysław Holocher zwrócił uwagę, że zbrodnie komunistyczne powinny być ścigane do końca życia.
Natomiast szef Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki zapowiedział, że wiosną przyszłego roku odbędzie się kongres Ruchu Narodowego - społecznej inicjatywy, która powstała w listopadzie tego roku, a której celem jest "wyjść do ludzi".
PAP, tj
REKLAMA
REKLAMA