more_horiz
Wiadomości

Cameron: potwierdzam śmierć trzech Brytyjczyków

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 10:56
Premier Wielkiej Brytanii David Cameron oznajmił, że potwierdzono, iż trzej obywatele brytyjscy zostali zabici w algierskim kompleksie gazowym In Amenas.
Audio
David Cameron
David CameronFoto: PAP/EPA/STF

Ponadto uważa się, że zginęli jeszcze trzej obywatele i jeden rezydent Wlk. Brytanii.

- Wiemy teraz, że trzej obywatele brytyjscy zostali zabici i jesteśmy przekonani o śmierci dalszych trzech oraz jednego rezydenta brytyjskiego - powiedział Cameron w oświadczeniu transmitowanym w TV.

W trwających przez cztery dni walkach w zajętym przez terorystów kompleksie gazowym zginęło, według algierskich władz, co najmniej 23 zakładników i 32 terrorystów. Uwolniono 685 algierskich zakładników i 107 ze 132 cudzoziemców, pracujących w kompleksie. Nie wiadomo, czy bilans ten jest ostateczny, bo nie wszystkie rządy mogą się doliczyć swoich obywateli.

David Cameron przekazał wyrazy współczucia rodzinom zabitych. Powiedział, że odpowiedzialność za ich śmierć spada na terrorystów, którzy przeprowadzili okrutny i tchórzliwy atak na kompleks gazowy. Dodał jednak, że trzeba się też zastanowić nad odpowiedzialnością algierskich władz.

Część zachodnich polityków krytykuje rząd w Algierze za sposób przeprowadzenia akcji uwolnienia zakładników, w czasie której część z nich zginęła.

''mr

Zobacz także

Zobacz także