X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MZ: nowa lista leków refundowanych. A na niej nowe preparaty

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 22:05
Na nowej liście leków refundowanych, która zacznie obowiązywać od 1 marca, pojawiły się preparaty stosowane w chorobie Wilsona, gruźlicy oraz obrzęku gardła, krtani i jamy brzusznej.
MZ: nowa lista leków refundowanych. A na niej nowe preparaty
Foto: sxc.hu/cc

Do listy dodanych zostało 70 nowych produktów (nowych kodów EAN), w tym: Cuprenil zawierający substancję czynną penicylamina stosowaną w chorobie Wilsona; Ethambutol Teva zawierający substancję czynną etambutol stosowaną w gruźlicy - również lekoopornej; Ruconest zawierający substancję czynną konestat alfa stosowaną do przerwania ostrego, zagrażającego życiu, ataku dziedzicznego obrzęku naczynioruchowego obejmującego gardło, krtań lub jamę brzuszną.
Pozostałe leki i wyroby medyczne są odpowiednikami dotychczas refundowanych. Dla 34 leków rozszerzono wskazania objęte refundacją, dotyczy to preparatów stosowanych przy padaczce i wczesnym raku piersi w I rzucie hormonoterapii.
Z powodu wpłynięcia wniosków o skrócenie terminu obowiązywania decyzji refundacyjnej na nowej liście nie znajdzie się 12 produktów obecnych na poprzedniej.
Z kolei wskazania pozarejestracyjne dodano dla 93 produktów stosowanych w gastroenterologii, w leczeniu mukowiscydozy, angiologii, reumatologii oraz pediatrii.
Na liście znalazły się także nowe preparaty, które będą refundowane w ramach programów lekowych: czerniaka złośliwego skóry; leczenie doustne stanów nadmiaru żelaza w organizmie; zaawansowanego raka jajnika; raka nerki; choroby Leśniowskiego - Crohna; niedrobnokomórkowego raka płuca.
Zwiększono również dostępność do leczenia chorób, których terapia dotychczas nie była objęta finansowaniem w ramach chemioterapii - chodzi o nowe leki stosowane przy białaczce.
Zgodnie z ustawą refundacyjną lista leków musi być aktualizowana co dwa miesiące i jest publikowana w formie obwieszczenia MZ. Od stycznia 2012 roku leki refundowane mają stałe urzędowe ceny i marże.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
PAP, kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dofinansowanie leków do poprawki

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 09:17
Resort zdrowia bada skutki wejścia w życie ustawy refundacyjnej i zapowiada jej nowelizację - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekarze: diklofenak zwiększa ryzyko zawału i udaru mózgu

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 19:21
Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) zawierające diklofenak należy wycofać z rynku - alarmują specjaliści z Wielkiej Brytanii i Kanady na łamach "PLOS Medicine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe miejscowości bez leków przez ustawę?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 17:12
Ustawa refundacyjna doprowadziła do ograniczenia dostępu do leków, szczególnie w małych miejscowościach - uważają przedstawiciele Związku Pracodawców Hurtowni Farmaceutycznych.
rozwiń zwiń