Kto dostanie miejsce na multipleksie: TV Trwam czy wieczorna.pl?
Fundacja Lux Veritatis - nadawca TV Trwam oraz spółka Wieczorna.pl starają się o jedno miejsce na multipleksie cyfrowym.
2013-03-14, 12:53
Posłuchaj
Wieczorna.pl to spółka z siedzibą w Zielonej Górze. Została wpisana do rejestru  przedsiębiorców niespełna rok temu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podaje bliższych informacji o  rywalu ojca Tadeusza Rydzyka. 
Z informacji podanych w mediach wiadomo, że za Wieczorną.pl stoi znany w Zielonej Górze, rastafarianin, ekolog i  ekonomista, wielbiciel opery, 33-letni Adam Fularz. Jego budowana od  podstaw radiotelewizja ma nadawać programy przygotowane przez  "żydo-taoisto-hinduso-tolteko-buddystów". Ma to być telewizja wielowyznaniowa.
Zgodnie z treścią ogłoszeń o konkursie, program społeczno-religijny  będzie zawierał "transmisje i relacje z nabożeństw i uroczystości  religijnych, wydarzeń z życia Kościoła i społeczeństwa, edukował w  zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa w duchu nauczania  Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski. Audycje poświęcone  tematyce religijnej będą propagowały tolerancję i treści ekumeniczne  oraz działania w duchu dialogu międzyreligijnego. Audycje (...) będą  wskazywać wartości, wspierać rozwój człowieka i rodziny w wolnym,  demokratycznym społeczeństwie".
W konkursie na cztery ostatnie miejsca na multipleksie naziemnej   telewizji cyfrowej wpłynęło 16 wniosków: cztery na program filmowy (Telewizja Polsat, Stopklatka, TV Film i Mediasat), dwa   na program dla dzieci (Telewizja Polska i Telewizja Polsat), osiem na program edukacyjno-poznawczy (spółka Apella, katowicka spółka TVS, 4fun Media, TV Spektrum, Media Works,  Edusat, TVR i Discovery Communications Europe) i dwa na   społeczno-religijny (Tv Trwam i Wieczorna.pl).
Dotąd uruchomiono w Polsce trzy multipleksy. Na MUX-3 nadawane są  programy: TVP1, TVP2 HD, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP  Polonia. Na MUX-2 dostępne są: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV  Puls, TV Puls 2, TV4. TV6. Na MUX-1 obecne są: TVP1 HD, TVP2, TVP Info,  Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV i T-TV.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, PAP, kk