more_horiz
Wiadomości

Bałwan na torach. Policja zatrzymała trzech nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 22:43
Zabrzańska policja zatrzymała trzech nastoletnich "żartownisiów", którzy chcieli ulepić bałwana na torach kolejowych.
Audio
Bałwan na torach. Policja zatrzymała trzech nastolatków
Foto: policja.gov.pl

Nieletni staną przed Sądem Rodzinnym za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu kolejowym, które mogło doprowadzić do katastrofy.

Jak powiedziała IAR Agnieszka Żyłka z biura prasowego policji w Zabrzu trzej szesnastolatkowie wtoczyli śnieżną kulą przed pociąg relacji Gliwice- Zawiercie, co doprowadziło do jego zatrzymania. - Patrol służby ochrony kolei zauważył trzech nieletnich, którzy wtaczali kulę śnieżną średnicy ponad metr. Tłumaczyli się tym, że chcieli ulepić sobie bałwana i zobaczyć, jak nadjeżdzający pociąg będzie w niego uderzał i będzie rozbryzgiwać śnieg. Było to, o tyle niebezpiecznie, że tą kulę wtoczyli na trasę kolejową gdzie kursują pociągi osobowe  - dodała.

Zdaniem policji nieprzemyślany żart nastolatków, mógł doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym oraz zagrozić życiu i zdrowiu pasażerów. Nieletni w tym momencie znajdują się pod opieką rodziców, a ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny w Zabrzu.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

IAR, to

Zobacz także

Zobacz także