"W epoce cyfryzacji misja mediów publicznych nie straci na znaczeniu"
- Media publiczne pozostaną sercem otwartych społeczeństw demokratycznych także w erze cyfryzacji - uważa Annika Nyberg-Frankenhauser z Europejskiej Unii Nadawców (EBU).
2013-04-19, 13:12
Posłuchaj
W ocenie Anniki Nyberg-Frankenhauser, w epoce cyfryzacji misja mediów publicznych nie straci na znaczeniu. W wywiadzie dla Informacyjnej Agencji Radiowej przedstawicielka EBU powiedziała, że bardzo wierzy w te media, bo wspierają demokrację i są niezależnym, krytycznym głosem w społeczeństwie. Nie odejdą więc w przeszłość. - Nie widzę powodu, by to, co dla nas jest tak ważne, przestało być ważne dla przyszłych pokoleń - powiedziała Nyberg-Frankenhauser.
Zdaniem przedstawicielki EBU, w Europie od 10 lat daje się zaobserwować ogromny wzrost zainteresowania cyfrowym przekazem radiowym. Można więc zakładać, że media publiczne, uczestniczące w rewolucji technologicznej, będą miały wielkie audytorium. Nyberg-Frankenhauser przewiduje, że w większości będzie się ono składać z ludzi młodych, dla których korzystanie z przenośnego sprzętu cyfrowego jest czymś naturalnym.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
Przedstawiciele Europejskiej Unii Nadawców (EBU) Annika Nyberg-Frankenhauser, dyrektor ds. Mediów oraz Christian Vogg - szef Sekcji Radiowej byli gośćmi Polskiego Radia.
Podczas spotkania dyskutowano o dotychczasowej współpracy i realizacji nowych projektów w ramach funkcjonowania organizacji skupiającej największe media publiczne w Europie, w której władzach zasiada Andrzej Siezieniewski, Prezes Zarządu PR S.A.
REKLAMA
Goście z EBU spotkali się z Zarządem Polskiego Radia S.A., Naczelnym Inżynierem, dyrektorami programów oraz osobami, które zajmują się współpracą między PR S.A. i EBU. Zwiedzili również studia Polskiego Radia i zapoznali się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi wdrażanymi w Spółce.
IAR, kk
REKLAMA