III edycja wędrownego festiwalu "Śladami Singera"

- To specyficzny festiwal, który jedzie do ludzi; jedziemy do tych miast, żeby spotkać się mieszkańcami. (...)Nawiązujemy współpracę z tamtejszymi ośrodkami kultury, szkołami, bibliotekami i w każdym mieście jest grupa osób, która współtworzy ten festiwal - powiedział Witold Dąbrowski z Ośrodka Brama Grodzka - Teatr NN, który jest organizatorem festiwalu.

2013-07-10, 16:00

III edycja wędrownego festiwalu "Śladami Singera"
Lublin

Festiwal rozpocznie sie w czwartek, w Szczebrzeszynie. Potem festiwalowe artystyczne pokazy, warsztaty, spotkania, spektakle odbędą się kolejno w Józefowie, Tyszowcach, Biłgoraju, Kraśniku, Bychawie. Festiwal zakończy się w Lublinie 25 lipca.

Jest on zorganizowany na cześć żydowskiego pisarza Isaaca Bashevisa Singera. Organizatorzy chcą przypomnieć jego twórczość – za którą został nagrodzony w 1978 roku literacką nagrodą Nobla. Ale także zachęcić do poznania historii odwiedzanych miast.

W programie festiwalu znalazły się warsztaty m.in.: sztuki cyrkowej żonglerki, chodzenia po linie, chodzenia na szczudłach, akrobatyki), teatralne czy śpiewania pieśni jidysz. Zaplanowano również gry miejskie w których uczestnicy będą zwiedzać miasto i okolice śladami postaci i wydarzeń z twórczości Singera. Odbędą się również spektakle teatralne oraz koncerty muzyki klezmerskiej.

Isaac Bashevis Singer urodził się 14 lipca 1904 r. Leoncinie koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Jego najpopularniejsze utwory to m.in "Szatan w Goraju", "Sztukmistrz z Lublina", "Niewolnik", "Szosza", "Wrogowie". Zmarł w 1991 r. w Miami.

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej