Uwaga podróżni! Utrudnienia w kursowaniu pociągów na Śląsku
- W poniedziałek rozpoczyna się remont kolejnego odcinka torów - mówi rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba.
2013-07-21, 23:59
Posłuchaj
Remontowane będą odcinki Będzin - Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza - Ząbkowice. Ze szczególnymi utrudnieniami muszą się liczyć podróżni korzystający z tzw. średnicy, czyli trasy Gliwice - Katowice - Częstochowa. Skrócona zostanie trasa porannego pociągu z Gliwic do Częstochowy i odwrotnie, o odcinek Gliwice - Sosnowiec Główny. Oznacza to, że rano podróżujący zarówno z Częstochowy jak i Gliwic będą mieli o jedno połączenie mniej.
- Pociąg, który jedzie o godz. 6 z Częstochowy w stronę Gliwic i dojeżdża tam ok. godz. 8.30, a w Katowicach jest o 7.30, nie będzie kursował od Sosnowca Głównego do Gliwic - tłumaczył Maciej Zaremba. Natomiast pociąg, który ok. godz. 7 wyjeżdża z Gliwic i ok. godz. 8 dojeżdża do Katowic nie będzie kursował na tym odcinku, za to trasę rozpocznie w Sosnowcu Głównym.
Utrudnienia potrwają do następnego poniedziałku, 29 lipca. Koleje Śląskie nie mogą uruchomić na tym odcinku komunikacji zastępczej. Przewoźnik apeluje do pasażerów, by dokładnie sprawdzali w internecie wszystkie połączenia.
Roboty na torach na Śląsku przewidziane są na cały rok, a w wakacje są one szczególnie intensywne.
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>
IAR, kk
REKLAMA