Prezydent o środkach unijnych. "To nasza szansa"

Bronisław Komorowski apeluje o wykorzystanie środków unijnych na inwestycje prorozwojowe. Na spotkaniu z samorządowcami podkreślił, że środki z Unii Europejskiej powinny być wykorzystywane w taki sposób, aby wzrastała zamożność regionów.

2013-08-16, 11:25

Prezydent o środkach unijnych. "To nasza szansa"
Prezydent Bronisław Komorowski (P) odbiera z rąk marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa (L) statuetkę "Przyjaciel Warmii i Mazur" podczas spotkania z samorządowcami województwa warmińsko-mazurskiego . Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

Posłuchaj

Prezydent Bronisław Komorowski o środkach unijnych (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Prezydent dodał, że do samorządów należą decyzje, czy wydać środki unijne tak, aby zapewnić przyszłość swoim miastom i gminom, czy też stracić je na doraźne korzyści. Bronisław Komorowski przypomniał, że w latach 2014-20 Polska po raz ostatni otrzyma unijne dotacje na inwestycje. - To nasza szansa - powiedział Bronisław Komorowski.

Prezydent zwrócił uwagę, że unijne środki mogą przynieść szczególne korzyści Warmii i Mazurom - regionom, w których przeszłości zniszczone zostały historyczne struktury społeczne i gospodarcze. Podkreślił, że dotacje unijne przyczyniają się też do nadrobienia różnic w rozwoju poszczególnych części kraju.

Bronisław Komorowski otrzymał od samorządowców tytuł Przyjaciela Warmii i Mazur. Dziękując za wyróżnienie życzył warmińsko-mazurskim działaczom, aby rozwijali potencjał swej ziemi.

mr

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej