Awaria w Chociczy. Kolejny nieszczelny gazociąg

Awaria gazociągu Chociczy w Wielkopolsce usunięta, ewakuowani wcześniej mieszkańcy wrócili już do domów.

2013-11-16, 10:09

Awaria w Chociczy. Kolejny nieszczelny gazociąg
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Glow Images/East News

Posłuchaj

Jarosław Podgórski o awarii gazu w Chociczy (IAR)
+
Dodaj do playlisty

- Sytuacja jest już opanowana - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej kierujący akcją straży pożarnej starszy kapitan Jarosław Podgórski. Uszkodzony odcinek został już odpowiednio zabezpieczony przez służby gazowe.

Około 19.30 w Chociczy doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia. Na miejsce wysłano 6 jednostek straży pożarnej, pogotowie gazowe i policję. Gazociąg przebiegał w pobliżu zabudowań i dlatego z okolicznych domów ewakuowano około 30 osób.

W czwartek w pożarze i wybuchu gazu, który ulotnił się z rurociągu w Jankowie Przygodzkim, zginęły dwie osoby, a 13 zostało rannych.

IAR/aj

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej