more_horiz
Wiadomości

Izrael: ministerstwo oświaty potępiło incydent na Majdanku

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 15:51
Ministerstwo oświaty Izraela potępia z „całą surowością” incydent, do którego doszło w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym na Majdanku - informuje izraelski dziennik „Haaretz”. Podczas zwiedzania więźniarskiego baraku przez wycieczkę z tego kraju, jeden z uczniów dwukrotnie się obnażył.
Obóz w Majdanku
Obóz w MajdankuFoto: Shutterstock

Izraelskie ministerstwo podkreśliło, że "z całą surowością” postrzega każde zachowanie, które może zaszkodzić „statusowi i wartościom” reprezentowanym przez wyjazdy izraelskich uczniów do Polski. Zapewniło przy tym, że w związku z niestosownym zachowaniem uczniów zostały podjęte wobec nich „najostrzejsze działania dyscyplinarne".

Incydent zarejestrowały kamery. 17-letni uczeń usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsca pamięci i ludzkich prochów. - Chłopak przyznał się, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze w postaci grzywny w wysokości tysiąca złotych - poinformowała zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie, Joanna Bełz. 

17-latkowi zatrzymano tysiąc złotych jako zabezpieczenie majątkowe na poczet grożącej kary. Został zwolniony, wrócił już do Izraela. Wniosek o jego ukaranie będzie skierowany do sądu.

msze

Zobacz także

Zobacz także