more_horiz
Wiadomości

"Przeciwieństwem miłości jest obojętność". Premier przypomniał słowa ks. Piotra Pawlukiewicza

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 10:59
- Dziś ostatnie pożegnanie ks. Piotra Pawlukiewicza, pomódlmy się w domach, czas na wizytę na Powązkach jeszcze przyjdzie - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.
Ks. Piotr Pawlukiewicz
Ks. Piotr PawlukiewiczFoto: PAP/Paweł Kula

Szef rządu przypomniał także słowa kapłana archidiecezji warszawskiej: "Przeciwieństwem miłości jest obojętność".

1200.jpg
Dziś ostatnie pożegnanie ks. Piotra Pawlukiewicza

"»Przeciwieństwem miłości jest obojętność« - mówił ks. Piotr Pawlukiewicz. Dziś jest Jego ostatnie pożegnanie - chciałbym uczestniczyć osobiście, jak wielu z Was, ale z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo pomódlmy się w naszych domach, czas na wizytę na Powązkach jeszcze przyjdzie" - napisał na Twitterze premier.

O zmarłym kapłanie archidiecezji warszawskiej szef rządu pisał także w sobotę, podkreślając, że jego homilie "zawsze trafiały prosto w serce". Ks. prałat Piotr Pawlukiewicz - ceniony duszpasterz, kaznodzieja i rekolekcjonista - zmarł w nocy z piątku na sobotę w wieku 60 lat.

>>> CZYTAJ TAKŻE - Odprawiono mszę św. w intencji ks. Piotra Pawlukiewicza [ZAPIS TRANSMISJI]

papiez-modlitwa-apel-pap-1200.jpg
W południe dzwony będą wzywać do modlitwy. Episkopat odpowiada na prośbę papieża ws. koronawirusa

Ks. Piotr Pawlukiewicz był doktorem teologii pastoralnej, prałatem, kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej, autorem książek i audiobooków o tematyce religijnej. 2 czerwca 1985 r. przyjął święcenia kapłańskie. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku. W latach 1996-1998 był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie. Głosił homilie w kościele Świętego Krzyża w Warszawie, współpracował z Redakcją Programów Katolickich Polskiego Radia.

Współpracował także z Radiem Plus Warszawa, gdzie prowadził m.in. audycję "Katechizm Poręczny", poświęconą odpowiedziom na pytania słuchaczy o praktyczne aspekty wiary. Głosił także kazania dla studentów w kościele akademickim św. Anny. Prowadził także wykłady z homiletyki.

W latach 1991-1999 był zaangażowany w prace II Polskiego Synodu Plenarnego. W przeszłości był też kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów.

pg

Zobacz także

Zobacz także