more_horiz
Wiadomości

Prezydent zapyta rząd o przedsiębiorców, którzy otworzyli działalność po 1 lutego

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 07:45
Poruszę temat sytuacji przedsiębiorców, którzy rozpoczęli działalność po 1 lutego 2020 r., w rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim i minister rozwoju Jadwigą Emilewicz; poproszę ich, aby zajęli w tej sprawie stanowisko – zapowiedział prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda Foto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Podczas internetowego "spotkania" na Facebooku prezydent Andrzej Duda był pytany, co stanie się z przedsiębiorcami, którzy otworzyli biznes na przykład w połowie lutego i nie obowiązują ich ulgi zawarte w tarczy antykryzysowej, a ucierpieli w wyniku sytuacji związanej z epidemią koronawirusa.

– W trakcie prac nad kolejnymi etapami tarczy antykryzysowej – bo będą poprawki, modyfikacje, będą dodatkowe elementy wprowadzane – i ja poruszę ten temat w rozmowie z panem premierem i minister Jadwigą Emilewicz. Poruszę to, to jest rzeczywiście ważny sygnał; poproszę ich, by zajęli w tej sprawie stanowisko – zapewnił prezydent.

 

 

Rządowa tarcza antykryzysowa przewiduje m.in.: pokrycie przez państwo składek na ZUS przez trzy miesiące dla mikrofirm, które zatrudniają do 9 pracowników, jeżeli były zgłoszone jako płatnik składek przed 1 lutego 2020 r. (chodzi o składki za wszystkich pracowników) oraz samozatrudnionych i zleceniobiorców, jeżeli prowadzili działalność przed 1 lutego 2020 r.

 

 

https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa​

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Zobacz także

Zobacz także