more_horiz
Wiadomości

"Rząd nam nie pomaga". Krótka pamięć prezydenta Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 18:00
- Niestety, w kontekście tego, że rząd nam nie pomaga, musimy być gotowi na trudne decyzje - oświadczył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który najwidoczniej zapomniał, że aby przyspieszyć ratowanie Wisły i skrócić procedury urzędowe, minister Marek Gróbarczyk zgodził się, żeby nieodpłatnie przekazać władzom miasta Warszawa rury używane w zeszłym roku jako rozwiązanie awaryjne.
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Piotr Molecki/East News
  • Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował w środę, że w związku z trudną sytuacją finansową miasta, szereg inwestycji zostanie odłożonych na kolejne lata
  • Chodzi m.in. o budowę kładki pieszo-rowerowej nad Wisłą, linii tramwajowych na Gocław, obwodnicy Śródmieścia i nowego gmachu TR Warszawa
  • Polityk zapowiedział też rozszerzenie strefy płatnego parkowania i podwyższenie opłat za postój

Podczas konferencji prezydentów miast Unii Metropolii Polskich Rafał Trzaskowski kolejny raz zaatakował rząd Mateusza Morawieckiego. Obecny prezydent Warszawy oświadczył, że rząd mu nie pomaga - chociaż dopiero co Wojsko Polskie musiało ratować warszawiaków w związku z kolejną katastrofą ekologiczną na Wiśle, spowodowaną kolejną z rzędu awarią w oczyszczalni ścieków "Czajka".

- Państwo i rząd od tego jest, żeby pomagać w sytuacjach awaryjnych - skomentował wtedy prezydent stolicy.

Rafał Trzaskowski free 1200.jpg
"Nie da się w nieskończoność przykrywać własnych błędów". Warszawski radny PiS o Rafale Trzaskowskim

"Musimy być gotowi na trudne decyzje"

Trzaskowski mówił też o możliwych zmianach w cenach biletów komunikacji miejskiej. Dziś podczas konferencji prezydentów miast Unii Metropolii Polskich Trzaskowski powiedział, że inwestycje i rozwój miast będą kontynuowane.

- Ale niestety w kontekście tego, że rząd nam nie pomaga, musimy być gotowi na trudne decyzje i dlatego razem ze sobą współpracujemy, dlatego razem prezentujemy wspólne stanowisko, dlatego razem staramy się konsultować te najważniejsze decyzje - dodał prezydent Warszawy.

Czytaj także:

Rafał Trzaskowski najwidoczniej zapomniał o tym, jak rząd dwukrotnie pomógł w walce z efektami awarii w oczyszczalni "Czajka". Na początku września, aby przyspieszyć ratowanie Wisły i skrócić procedury urzędowe, minister Marek Gróbarczyk zaakceptował wniosek prezesa Wód Polskich, który zwrócił się, by nieodpłatnie przekazać władzom Warszawy rury używane w zeszłym roku jako rozwiązanie awaryjne.

"Informuję, że ze względu na długie procedury odsprzedaży rur, dokumentacji i innego osprzętu podjąłem decyzję o bezpłatnym przekazaniu miastu tego mienia. Najważniejsze jest jak najszybsze zaprzestanie wypływu ścieków do Wisły. Wody Polskie w ub. r. zapłaciły za to 12 mln zł" - napisał prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

300polityka.pl

ks

Zobacz także

Zobacz także