more_horiz
Wiadomości

"Lekarze wiedzą, co mówią". Wyrwich zaapelował do osób niezdecydowanych ws. szczepień

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 12:30
- Mam zaufanie do lekarzy. To są ludzie, którzy wiedzą, co robią - stwierdził w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z Tygodnika "Niedziela" odnośnie do szczepionki przeciwko COVID-19. Podkreślił, że "lekarze wiedzą, co mówią" na temat szczepień.
Szczepienie przeciw COVID-19 w siedzibie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie
Szczepienie przeciw COVID-19 w siedzibie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w LublinieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

- Jest to coś, co jest z nami i przez lata wiele szczepień się pojawiało, które wydawały się szczepieniami niepewnymi, niektórym wydawało się, że niepotrzebnymi. Tymczasem okazywało się, że one są potrzebne, a nawet niektóre były wskazane - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

szczepionka covid en 1200.jpg
"To jedyna mądra decyzja". Dr Gujski namawia do masowego wzięcia udziału w szczepieniach

Pytany o postawę osób negatywnie nastawionych do szczepionek przeciwko COVID-19 stwierdził, że ludzie ci "nie do końca może zdają sobie sprawę, czym to jest, czym jest koronawirus".

Posłuchaj
09:45 _PR24_AAC 2020_12_28-12-48-48.mp3 Mateusz Wyrwich o szczepionkach przeciwko COVID-19 (PR24/Północ - Południe)

- Jest to niebezpieczeństwo, że w końcu te szczepionki przygotowywane są przez 2, 3 lata. Niektórzy mówią, że szczepionki, jeśli chodzi o bardzo poważne choroby, są kilkanaście lat przygotowywane. Tu raptem rok. Może istnieć podejrzenie, że jest to szczepionka na tyle niesprawdzona, że może być w jakiś sposób wadliwa - mówił na antenie Polskiego Radia 24.

Czytaj także:

Wyrwich zwrócił uwagę na to, że obecnie "jest sporo ludzi ostrożnych, sporo sceptyków, jest oczywiście grupa ludzi tych antyszczepionkowców". - Wydaje mi się, że te procenty osób przekonanych do szczepionek będą przyrastać - powiedział.

- Bardzo wielu ludzi jest sceptycznych w odniesieniu do czegoś, co jest nowe - zauważył gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Mateusz Wyrwich (Tygodnik "Niedziela")
Data emisji: 28.12.2020
Godzina: 12.48

itom/pr24

Zobacz także

Zobacz także