more_horiz
Wiadomości

"Ta sprawa odbije nam się czkawką". Kania o powołaniu Krajewskiego na ambasadora RP w Moskwie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 18:02
- Przeciwko tej kandydaturze bardzo ostro protestowała pani wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, specjalistka od spraw wschodnich - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dorota Kania, publicystka i redaktor naczelna Telewizji Republika.
Dorota Kania
Dorota KaniaFoto: Forum

Z końcem 2020 roku nominację na ambasadora w Moskwie odebrał Krzysztof Krajewski. O przeszłości Krzysztofa Krajewskiego można dowiedzieć się z materiałów dotyczących go i zgromadzonych w archiwach IPN.Według dziennikarskigeo śledztwa przeprowadzonego przez Dorotę Kanię, Krzysztof Krajewski to człowiek z komunistyczną przeszłością.

msz gmach pap arch 1200 .jpg
Media: nowy ambasador w Moskwie to były członek PZPR i współpracownik Jerzego Urbana

Kania przyznała, że usiłowała się dowiedzieć, kto stoi za tą kontrowersyjną nominacją i nikt nie chciał jej udzielić takiej informacji. - Ta przeszłość robi wrażenie - oceniła. Podkreśliła przy tym, że "nie wiemy, jaką rolę pełnił do końca" Krzysztof Krajewski.

- Myślę, że ta sprawa odbije nam się czkawką - stwierdziła publicystka. Dodała, że "według nieoficjalnych informacji pan Krzysztof Krajewski był bardzo sceptyczny wobec uchwały ws. Aleksieja Nawalnego".


Posłuchaj
08:37 _PR24_AAC 2021_01_23-17-18-54.mp3 Dorota Kania o Krzysztofie Krajewskim (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Krzysztof Krajewski został wybrany przez sejmową komisję i dostał nominację na ambasadora RP w Moskwie. - Ta sprawa jest dziwna od samego początku - oceniła Kania.

Czytaj także: 

- Jak tylko dowiedziałam się o tym, że pan Krzysztof Krajewski stara się o funkcję ambasadora RP w Moskwie, złożyłam wniosek do IPN o jego akta - powiedziała. Przyznała, że zainteresowało ją to, że "jego kariera się zaczyna w 1989 r.". - Być może nigdy by do tej nominacji nie doszło, gdybym opisała to np. we wrześniu, wtedy kiedy mogłam już z tych akt skorzystać, ale niestety na przeszkodzie stanęła pandemia - powiedziała gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Dorota Kania (publicystka)
Data emisji: 23.01.2021
Godzina emisji: 17.18

itom/pr24

Zobacz także

Zobacz także