more_horiz
Wiadomości

"Ta decyzja może ulec zmianie, jeśli sytuacja się pogorszy". Dr Żukowski o luzowaniu obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 14:01
- Trzeba mieć świadomość tego, że ta decyzja może ulec zmianie, jeśli sytuacja się pogorszy, a ona się hipotetycznie pogorszyć może - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, odnośnie do luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

- Jeżeli część społeczeństwa, która niekoniecznie podchodzi do obostrzeń w sposób odpowiedzialny, zacznie zachowywać się jeszcze bardziej nieodpowiedzialnie, jeśli jeszcze do tego pojawią się bardziej zakaźne warianty koronawirusa, wtedy niewykluczone, że trzeba będzie znowu te ograniczenia zwiększać - zwrócił uwagę gość Polskiego Radia 24.

forum szczepionka covid19 1200.jpg
Ponad 1.5 mln podanych dawek. Nowe dane dot. szczepień przeciw COVID-19 w Polsce

Zdaniem socjologa, skutki społeczne obecnego poluzowania obostrzeń będą pozytywne, bo "ludzie tego oczekiwali", w szczególności "te środowiska, które zostały w tej chwili otwarte, które były tymi ograniczeniami blokowane, miały problemy natury ekonomicznej i mniejsze poczucie wolności".


Posłuchaj
22:55 _PR24_AAC 2021_02_07-13-33-04.mp3 Dr Żukowski o obostrzeniach związanych z koronawirusem (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Czytaj także:

Podkreślił jednak, że "jest to decyzja do pewnego stopnia ryzykowna". Uzasadnia ją, według dr. Żukowskiego to, że "wskaźniki nie pogarszają się i nie są tak złe", jak w innych krajach.

- Wahadło nastrojów przesunęło się w stronę poluźnień, natomiast wirus się sondaży nie słucha - zaznaczył gość Polskiego Radia 24. - Jeśli przesadzimy, wtedy sytuacja może się pogorszyć - stwierdził.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"
Prowadząca: Magdalena Złotnicka
Gość: dr Tomasz Żukowski (socjolog, UW)
Data emisji: 07.02.2021
Godz. emisji: 13.33

itom/pr24

Zobacz także

Zobacz także