more_horiz
Wiadomości

"Nie analizowaliśmy zakupu". Dworczyk o rosyjskiej szczepionce Sputnik

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 09:20
- Czas, aby Komisja Europejska wyegzekwowała od producentów dostawy, które będą odbywały się zgodnie z harmonogramem i w zadeklarowanej wielkości - powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dmitriy Kandinskiy

- My na razie nie analizowaliśmy zakupu szczepionki Sputnik - powiedział Michał Dworczyk zapytany w TVP1, czy rząd rozważa zakup rosyjskiej szczepionki.

morawiecki_twitter_free_1200.jpg
Premier: codziennie ponaglam KE, by nie odpuszczać producentom szczepionek

Dodał, że rząd w tej chwili skupia się na tym, "żeby wymóc na Komisji Europejskiej rzetelne wywiązanie się z umów z producentami, które są już zakontraktowane". - Przypomnę, że Polska ma zakontraktowane około 100 mln dawek szczepionki do końca roku. Inne kraje UE również mają zakontraktowane bardzo duże wolumeny szczepionek - wyjaśnił szef KPRM.

Czytaj także:

- Czas na to, aby Komisja Europejska wyegzekwowała od producentów dostawy, które będą odbywały się zgodnie z harmonogramem i wielkości pierwotnie zadeklarowanej przez producentów - podkreślił.

Obecnie szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna oraz AstraZeneca Polska otrzymuje w ramach kontraktów zawartych przez Komisję Europejską, podobnie jak inne państwa UE.

Dworczyk poinformował we wtorek, że kolejna partia szczepionki Moderny jest opóźniona - przyjedzie 11 lutego i będzie mniejsza o 20 tys.

Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami (opr. Adam Ziemienowicz/PAP) Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami (opr. Adam Ziemienowicz/PAP)

mr

Zobacz także

Zobacz także