more_horiz
Wiadomości

"Musimy pomagać efektywnie". Michał Dworczyk o organizacji pomocy dla Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 17:29
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapewnił, że instytucje rządowe - we współpracy z samorządami, Kościołem i organizacjami pozarządowymi - zapewnią pomoc wszystkim potrzebującym. - Musimy się zorganizować, aby pomoc była efektywna i docierała do właściwych osób - powiedział.
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zaapelował o to, by pomoc udzielana uchodźcom z Ukrainy była efektywna i skoordynowana
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zaapelował o to, by pomoc udzielana uchodźcom z Ukrainy była efektywna i skoordynowanaFoto: PAP/Wojtek Jargiło/@michaldworczyk

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zaapelował o to, by pomoc udzielana uchodźcom z Ukrainy była efektywna i skoordynowana. Zapewnił jednocześnie, że instytucje rządowe - we współpracy z samorządami, Kościołem i organizacjami pozarządowymi - zapewnią pomoc wszystkim potrzebującym.

Jak dodał, rozmawiał z wieloma samorządowcami m.in. z prezydentami Przemyśla i Warszawy, burmistrzami, wójtami. - Każda z tych rozmów, to jest bardzo dużo cennych uwag, wniosków, takich które będziemy też jako administracja państwowa wykorzystywać - powiedział. 

Szef Kancelarii Premiera zachęcił Polaków do jak największego zaangażowania w pomoc Ukraińcom.
- Do tego, żeby było to efektywne, musimy się zorganizować. Inicjatywy samorządowe, ale też rządowe działania mają spowodować, że te nasze wysiłki będą jak najbardziej efektywne, że pomoc będzie docierała do właściwych osób - mówił Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej w Przemyślu.

"Przyjmiemy każdego"

Od pierwszego dnia wojny do dziś ukraińsko - polską granicę przekroczyło już ponad 377 tysięcy osób. Polski rząd zapewnił, że nasz kraj przyjmie każdego uciekającego przed wojną na Ukrainie.

W wielu miejscach w Polsce trwają zbiórki darów i pieniędzy na pomoc Ukraińcom uciekającym z ogarniętego wojną kraju. Więcej informacji o tej pomocy można uzyskać na stronie pomagamukrainie.gov.pl. Tam również można zadeklarować swoje wsparcie dla akcji.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:25 11595896_1.mp3 Michał Dworczyk apeluje o efektywną pomoc dla uchodźców z Ukrainy (IAR)

es

Zobacz także

Zobacz także