more_horiz
Wiadomości

Rusza nowy projekt rządu. 100 mln zł na integrację i aktywizację zawodową cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 18:59
Podczas XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego minister rodziny Marlena Maląg powiedziała, że w ramach Funduszu Pracy uruchomiono projekt "Razem Możemy Więcej" o wartości 100 mln zł. Projekt dotyczy aktywizacji zawodowej i integracji cudzoziemców.
Projekt dotyczy aktywizacji zawodowej i integracji cudzoziemców
Projekt dotyczy aktywizacji zawodowej i integracji cudzoziemcówFoto: PAP/Piotr Polak

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs, w ramach którego samorządy, organizacje pozarządowe i instytucje rynku pracy mogą ubiegać się o środki na aktywizację zawodową i integrację cudzoziemców. Na ten cel resort przeznaczył łącznie 100 mln zł. Początkowo kwota ta miała wynosić 40 mln zł.

- W ramach Funduszu Pracy uruchomiliśmy projekt "Razem Możemy Więcej" o wartości 100 mln zł, który jest skierowany do publicznych służb zatrudnienia, samorządów i NGO na wdrożenie form aktywizujących cudzoziemców - ogłosiła min. Maląg podczas XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Cel programu

Konkurs ofert "Razem Możemy Więcej - Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2023", to pierwsza odsłona Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców przewidzianego na kolejne trzy lata.

Celem programu jest aktywizacja zawodowa oraz integracja i aktywność społeczna cudzoziemców, którzy legalnie przebywają w Polsce, a którzy spotykają się z trudnościami, m.in. ze znalezieniem zatrudnienia, barierą językową i integracyjną w społeczeństwie.

W ogłoszonym konkursie ofert - w ramach pierwszej edycji programu - jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe oraz instytucje rynku pracy mogą ubiegać się o dofinansowanie na projekty realizowane w priorytetowych obszarach programu - aktywizacji zawodowej i integracji. Zadania dotyczyć mogą m.in. wsparcia dla cudzoziemców poszukujących pracy, planujących otworzenie działalności.

Zadania powinny być zrealizowane najpóźniej do końca 2023 roku.

Czytaj również:

dz

Zobacz także

Zobacz także