more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda: użycie przez Rosję nawet taktycznej broni jądrowej spotka się z odpowiedzią USA

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 04:44
Prezydent Andrzej Duda wyraził przekonanie, że ewentualne użycie przez Rosję taktycznej broni nuklearnej na Ukrainie spotkałoby się ze stanowcza odpowiedzią Stanów Zjednoczonych. Polski prezydent pochwalił również stanowisko Białego Domu w tej sprawie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Agencja Forum

Podczas konferencji prasowej kończącej jego wizytę na szczycie ONZ w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda został poproszony o skomentowanie stanowiska Białego Domu, że poważnie traktuje rosyjskie groźby.

- To że Stany Zjednoczone traktują tę groźbę poważnie to jest także groźba dla Rosji - powiedział. Prezydent ocenił, że użycie przez Rosję nawet taktycznej broni jądrowej spotka się z odpowiedzią USA. Andrzej Duda wyraził przekonanie, że rosyjscy przywódcy zdają sobie sprawę, że jeśli użyją broni nuklearnej to znajda się poza jakimkolwiek marginesem.

- To nie jest tylko i wyłącznie zagrożenie trybunałami i potencjalnymi karami długoletniego pozbawienia wolności ale to jest wykluczenie z cywilizowanego świata, i tych panów i Rosji - podkreślił.
Prezydent Duda Dodał, że gdyby rosyjscy przywódcy zdecydowali sie na tak desperacji krok to "przestaną istnieć dla cywilizowanego świata".

Posłuchaj
00:32 11955435_1.mp3 Prezydent: Stany Zjednoczone traktują rosyjską groźbę poważnie (IAR)

 

koz

Zobacz także

Zobacz także