more_horiz
Wiadomości

Szef MON: białoruski reżim nadal próbuje destabilizować sytuację w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2022 11:05
- Białoruski reżim nadal próbuje destabilizować sytuacje w Polsce wykorzystując nielegalnych migrantów - mówił w Brukseli wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak. Ta sprawa była jednym z tematów narady Bukareszteńskiej Dziewiątki w kwaterze głównej NATO.
Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił o zagrożeniach związanych z atakami z terytorium Białorusi
Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak mówił o zagrożeniach związanych z atakami z terytorium BiałorusiFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Szef MON mówił podczas spotkania o zagrożeniach związanych z atakami z terytorium Białorusi, zarówno na Ukrainę jak i o atakach hybrydowych na Polskę. - Wciąż mamy do czynienia z próbą zmuszania ludzi, którzy są zaproszeni do złożenia wizyty na Białorusi do tego, żeby nielegalni przekraczali granice - stwierdził minister.

Destabilizacja Polski

- Nie ulega wątpliwości, że jest to metoda, która ma służyć destabilizacji Polski, a więc sądzę, że ten punkt widzenia jest ważny jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa i został doceniony przez naszych sojuszników - powiedział wicepremier Mariusz Błaszczak.

Posłuchaj
00:27 MON białoruski reżim nadal próbuje destabilizować sytuację w Polsce wykorzystując migrantów.mp3 Mariusz Błaszczak: białoruski reżim nadal próbuje destabilizować sytuację w Polsce wykorzystując migrantów (IAR)

W spotkaniu ministrów obrony Bukareszteńskiej Dziewiątki, czyli Polski, Czech, Słowacji i Węgier, Litwy, Łotwy i Estonii oraz Bułgarii i Rumunii wzięli także udział szef Pentagonu Lloyd Austin i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Czytaj także:

Zobacz także: wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz w PR24

pg,IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także