more_horiz
Wiadomości

Poseł oskarża prezesa Polskiego Związku Tenisowego. "To seksualny predator, krzywdził nas"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2022 17:31
- Zamykał od środka drzwi i krzywdził nas - mówi poseł Katarzyna Kotula w rozmowie dla Onetu, opowiadając o molestowaniu i prześladowaniu trenujących tenisa dzieci przez prezesa Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Skrzypczyńskiego. - Jestem gotowa do wsparcia wszystkich ofiar, bo jestem przekonana, że dzisiaj ujawnienie prawdy o tym, co dzieje się i co działo się przez wiele lat w tenisie, może być przełomowe dla polskiego sportu – dodała. Prezes PZT do tej pory zaprzeczał wszystkim oskarżeniom, o których pisał wcześniej portal Onet.pl.
.
.Foto: Shutterstock.com

To kolejny rozdział afery wokół Prezesa Związku Tenisowego, która ujrzała światła dziennego pod koniec października tego roku - relacjonuje portal TVP Sport. Jak zaznacza portal, dziennikarze Onetu ustalili, że wybrany na prezesa PZT w 2017 roku Skrzypczyński, przez lata stosował przemoc psychiczną wobec rodziny i zawodniczek.

W 2019 roku do siedziby Polskiego Związku Tenisowego dostarczono odręcznie napisany list od byłej teściowej prezesa, która oskarżała go o znęcanie psychiczne i fizyczne nad rodziną. List został przejęty przez jednego ze związkowych działaczy. Anonimowe zeznania dziennikarzom Onetu złożyły także były tenisistki Energetyka Gryfino, które trenował Skrzypczyński.

Na zabranie głosu w tej sprawie zdecydowała się w wywiadzie dla portalu Onet.pl Katarzyna Kotula, niegdyś młoda zawodniczka Energetyka, dziś poseł Lewicy.

- Napastował mnie seksualnie co najmniej kilkanaście razy na przestrzeni trzech lat, gdy przebywałam w klubie Energetyk Gryfino - przekazała poseł w dłuższym wywiadzie dla portalu Onet.pl.

Czytaj także:

"Jestem gotowa wesprzeć ofiary"

- Ta sprawa powinna być zapalnikiem do poważnej debaty o przemocy i molestowaniu seksualnym w sporcie, by w przyszłości takie sytuacje się nie powtarzały. Nadszedł także moment, żeby pokazać innym, że nie trzeba się bać. W Stanach Zjednoczonych ogromna zmiana społeczna dokonała się po sprawie Larry'ego Nassara, byłego fizjoterapeuty amerykańskich gimnastyczek, który przez blisko trzydzieści lat molestował setki nastoletnich zawodniczek. (...) Jestem gotowa do wsparcia wszystkich ofiar, bo jestem przekonana, że dzisiaj ujawnienie prawdy o tym, co dzieje się i co działo się przez wiele lat w tenisie, może być przełomowe dla polskiego sportu - dodała.

W przeszłości Skrzypczyński odnosząc się do artykułów dziennikarzy Onetu na jego temat zaprzeczył wszystkim zarzutom.


TVP Sport/Onet/in./

Zobacz także

Zobacz także