more_horiz
Wiadomości

Słupy ognia nad miastem w obwodzie donieckim. Te tereny kontrolują Rosjanie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 21:40
W Szachtarsku w obwodzie donieckim zgłoszono pożar składu ropy. Informację tę podał do wiadomości publicznej szef rosyjskiej administracji okupacyjnej Ołeksandr Szatow.
Władze okupacyjne oskarżyły Siły Zbrojne Ukrainy o ostrzał miejsca - czytamy na portalususpilne.media.
Władze okupacyjne oskarżyły Siły Zbrojne Ukrainy o ostrzał miejsca - czytamy na portalu suspilne.media. Foto: PR24

"W wyniku uderzenia pocisków zapaliły się zbiorniki ropy naftowej w mieście - powiedział Ołeksandr Szatow. Naoczni świadkowie i propagandowe media publikują nagrania z ogromnego pożaru. Władze okupacyjne oskarżyły Siły Zbrojne Ukrainy o ostrzał miejsca" - czytamy na portalu suspilne.media.

Kolejny pożar w ciągu miesiąca

To nie pierwszy pożar w Szachtarsku - w środę 26 października ukraińskie siły przeprowadziły ostrzał tamtejszego rosyjskiego magazynu paliw. Lojalny wobec Kijowa doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko informował na Telegramie, że w wyniku skutecznego ataku doszło do pożaru co najmniej 12 cystern, które znajdowały się na stacji kolejowej.

Efekty ostrzału zostały następnie zaprezentowane przez korespondenta rosyjskiej telewizji Rossija-24 Borisa Maksudowa. Pozwoliło to ukraińskim wojskom "dokończyć dzieła" i w czwartek zniszczyć kolejne cztery cysterny o pojemności 60 ton.

Podobny przypadek miał miejsce m.in. w sierpniu. Wówczas sztab rosyjskiej grupy Wagnera w okupowanej Popasnej w obwodzie ługańskim został ostrzelany po tym, gdy jeden z rosyjskich reporterów opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia z bazy

Czytaj także:

kmp

Zobacz także

Zobacz także