more_horiz
Wiadomości

Caritas Polska kontynuuje pomoc dla mieszkańców Wenezueli i Kolumbii. Organizacja przygotuje 6000 paczek

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2023 11:08
Prawie 6 tysięcy paczek z żywnością i bonami zakupowymi przekaże w tym roku wenezuelskim i kolumbijskim rodzinom Caritas Polska. Od 2014 roku Wenezuela pogrążona jest w kryzysie gospodarczym - ponad 90 procent ludności żyje w ubóstwie.
Od 2014 roku Wenezuela pogrążona jest w kryzysie gospodarczym
Od 2014 roku Wenezuela pogrążona jest w kryzysie gospodarczymFoto: caritas.pl

Przez hiperinflację, brak dostępu do żywności i opieki medycznej, przerwy w dostawach wody i prądu ludzie uciekają do sąsiednich krajów, takich jak Kolumbia. Anna Pilaszek, kierownik programu Paczka dla Wenezueli powiedziała, że w trudnych warunkach żyje tam blisko 2,5 miliona uchodźców.

Pomoc dla 10000 osób

- W kolejnej, czwartej już edycji programu, wsparcie dotrze do 2192 najbardziej potrzebujących rodzin wenezuelskich i kolumbijskich - to ponad 10 000 osób. Wraz z partnerami skupimy się na dostawach bonów żywnościowych i środków higienicznych, promocji dobrych praktyk higienicznych oraz działaniach integracyjnych w regionach Cundinamarca oraz Norte de Santander - powiedziała Anna Pilaszek.


Posłuchaj
00:32 Caritas Polska kontynuuje pomoc dla Wenezuelczyków.mp3 Anna Pilaszek, kierownik programu Paczka dla Wenezueli: Caritas Polska kontynuuje pomoc dla Wenezuelczyków (IAR)

 

Każda paczka, którą przekaże Caritas, zawiera produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak ryż, cukier, kawa, olej, fasola, czekolada. Łącznie to 23 kilogramy żywności.

FAO, czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, wpisała Kolumbię na listę 20 największych hot spotów głodu. Są to miejsca, w których ludzie mają szczególnie utrudniony dostęp do żywności. Jak informuje Caritas, sytuacja jest podobnie ciężka w samej Wenezueli, gdzie z powodu głodu cierpi ponad 17 milionów osób. Informacje o tym, jak wesprzeć akcję Caritas, dostępne są na stronie caritas.pl/wenezuela.

Czytaj także:

pg,iar

Zobacz także

Zobacz także