more_horiz
Wiadomości

10 pytań do Tuska. Politycy PiS czekają na odpowiedzi szefa PO w interesujących Polaków sprawach

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 13:45
- Dziś Donald Tusk przybiera nową pozę. Twierdzi, że jest przeciwko Rosji, twierdzi, że to on budował bezpieczeństwo Polski, a było zupełnie na odwrót - mówił w sobotę w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller. Konferencja była częścią ogólnopolskiej akcji pn. "Pytania do Tuska", w której udział wzięli też inni działacze PiS.
10 pytań do Tuska. Działacze PiS pytali szefa PO o najważniejsze sprawy dla Polski
10 pytań do Tuska. Działacze PiS pytali szefa PO o najważniejsze sprawy dla PolskiFoto: Twitter

Rzecznik rządu Piotr Müller wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował 10 pytań do szefa PO, b. premiera Donalda Tuska dotyczących bezpieczeństwa militarnego oraz energetycznego Polski. Pytania te sformułowali w piątek europosłowie PiS Tomasz Poręba i Jacek Saryusz-Wolski. Dlaczego kierowany przez Donalda Tuska rząd PO-PSL umorzył dług Gazpromowi, dlaczego chciał sprzedać Rosjanom rafinerię Możejki czy dlaczego likwidował jednostki WP na wschodzie - to niektóre z nich.

Konferencja była częścią ogólnopolskiej akcji pn. "Pytania do Tuska", w której udział wzięli też inni działacze PiS.

W akcji wzięli też udział inni działacze PiS

W Lublinie przed siedzibą posłów PO z pytaniami pojawił się poseł PiS Sylwester Tułajew.

"Dzisiaj w Gdyni zadaliśmy Donaldowi Tuskowi i jego posłom 10 pytań o ich prorosyjską politykę, w Trójmieście szczególnie pamiętamy, że Lotos mógł stać się rosyjski" - napisał na Twitterze Andrzej Jaworski.

O kwestie militarne Tuska pytał też Bartłomiej Wróblewski. 

Do akcji przystąpili też działacze w Białymstoku. "Analizując fakty i kontrowersyjne decyzje podejmowane przez D. Tuska, pytania te musiały zostać zadane" - napisał Mariusz Gromko, senator RP.

Czytaj też:

PAP/Twitter/mn

Zobacz także

Zobacz także