more_horiz
Wiadomości

Minister infrastruktury: drogi i kolej stanowią sieć rozwoju gospodarczego Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2023 18:21
Drogi i kolej stanowią sieć rozwoju gospodarczego Polski - powiedział w Krakowie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli serię spotkań z wyborcami pod hasłem "Przyszłość to Polska". Pierwszy dzień poświęcony był sprawom gospodarczym.
Minister infrastruktury opowiedział o inwestycjach drogowych i kolejowych
Minister infrastruktury opowiedział o inwestycjach drogowych i kolejowychFoto: Łukasz Gągulski/PAP

W czasie spotkania w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie minister Adamczyk wyliczył najważniejsze inwestycje drogowe i kolejowe realizowane przez rząd PiS. Podkreślił między innymi znaczenie budowy drogi ekspresowej łączącej siedem krajów od Bałtyku po Morze Śródziemne.

- Via Carpatia dzięki decyzji Komisji Europejskiej do 2040 roku musi zostać zrealizowana. To jest sukces polskiego rządu, że wpisaliśmy tę drogę do dokumentów Unii Europejskiej, zobowiązujących państwa przez które przebiega, do jej realizacji do 2040 roku. Szanowni państwo, o tym musimy mówić i takie mamy cele - powiedział.

Rozwój polskiej infrastruktury

Minister infrastruktury podkreślił, że najważniejsze inwestycje drogowe i kolejowe w Polsce mają zapewnione finansowanie do 2033 roku. - Perspektywa 2033 roku pozwala realizować inwestycje drogowe w Polsce, tworząc na polskich drogach największy w Europie plac budowy. Dzisiaj już nie ma większego placu budowy w Europie, jak właśnie te inwestycje na polskich drogach i polskich kolejach - podkreślił.

W sobotę politycy Prawa i Sprawiedliwości spotkali się dziś także z mieszkańcami Jasła, Bydgoszczy, Gdyni i Lublina.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:18 12245230_2.mp3 Minister infrastruktury: dzisiaj nie ma większego placu budowy w Europie, jak na polskich drogach i kolejach (IAR)

 

Zobacz także: Andrzej Adamczyk w Programie 1 Polskiego Radia

ng/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także