more_horiz
Wiadomości

Spotkania Tuska z wyborcami. Mosiński: przewodniczący PO sączy jad do swojego elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 09:40
- Lider PO do swojego elektoratu wyborczego sączy jad i nienawiść, licząc być może na to, że spotęguje jeszcze bardziej podziały, które rozpoczął jako polityk Platformy Obywatelskiej, kiedy przegrał wybory prezydenckie w roku 2005 - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł PiS. 

Choć oficjalnie kampania wyborcza jeszcze nie wystartowała, politycy już organizują spotkania z Polakami i przekonują do poparcia swoich formacji. W różnych miejscach naszego kraju pojawiają się zarówno przedstawiciele obozu rządzącego, jak i opozycji. Spotkania z mieszkańcami odbywa między innymi lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Zdaniem posła PiS Jana Mosińskiego były premier dąży do utrwalenia podziałów w polskim społeczeństwie. 

- Wystarczy porównać skalę nienawiści i jadu, jaki sączy do swojego elektoratu wyborczego, licząc być może na to, że spotęguje jeszcze bardziej podziały, które rozpoczął jako polityk Platformy Obywatelskiej, kiedy przegrał wybory prezydenckie w roku 2005. Wówczas zaczął stosować mowę nienawiści, która przybrała na sile, jak widzieliśmy, na Krakowskim Przedmieściu po katastrofie smoleńskiej - podkreślił Jan Mosiński.

Reakcje na słowa Tuska

Politycy Prawa i Sprawiedliwości reagują na niektóre wypowiedzi Donalda Tuska, jakie padają podczas spotkań przedwyborczych. Tym razem PiS opublikowało w internecie nowy spot, który dotyczy kwestii wcześniejszego przejścia na emeryturę byłego premiera. 

Nagranie pokazuje archiwalne wypowiedzi lidera Platformy Obywatelskiej dotyczące wprowadzenia wieku emerytalnego od 67. roku życia. Komentują je wypowiedzi z ulicznej sondy również z tamtego okresu. Pytani krytykują decyzję rządu PO-PSL poniesienia wieku emerytalnego. Pokazane są także archiwalne nagrania protestów przed Sejmem przeciwko tym zmianom.

Posłuchaj
16:24 PR24 2023_03_20-07-07-58 — kopia.mp3 Jan Mosiński o spotkaniach Donalda Tuska z wyborcami (PR24) 

Czytaj także:

PR24, bartos

Zobacz także

Zobacz także