more_horiz
Wiadomości

Szef MSWiA stawia sprawę jasno: dopóki Poczobut jest w więzieniu, zamknięte będzie przejście w Bobrownikach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 12:32
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński powiedział, że strona białoruska otrzymała jasny sygnał, że dopóki Andrzej Poczobut będzie w więzieniu, dopóty będzie zamknięte przejście graniczne w Bobrownikach. 
Szef MSWiA Mariusz Kamiński: Dopóki Andrzej Poczobut jest w więzieniu, dopóty będzie zamknięte przejście w Bobrownikach
Szef MSWiA Mariusz Kamiński: Dopóki Andrzej Poczobut jest w więzieniu, dopóty będzie zamknięte przejście w BobrownikachFoto: Anatol Chomicz / Forum

Minister dodał, że jeśli białoruski reżim będzie podejmował działania przeciwko Polsce i Polakom na Białorusi, to spotka się to z twardą odpowiedzią.

Wkrótce publikacja listy sankcyjnej osób prześladujących Polaków

- Strona białoruska ma pełną jasność co do tego. Jeżeli Andrzej Poczobut jutro będzie zwolniony, pojutrze będzie otwarte przejście w Bobrownikach - powiedział minister.

Posłuchaj
00:26 Szef MSWiA - jeśli będą podejmowane dalsze represje wobec ludności polskiej, podejmiemy kolejne kroki (IAR).mp3 Szef MSWiA: jeśli będą dalsze represje wobec ludności polskiej, podejmiemy kolejne kroki (IAR)

Zamknięte przejście w Bobrownikach

Decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji o zwieszeniu ruchu na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach weszła w życie 10 lutego.

Czytaj także:

To reakcja na wyrok sądu w Grodnie, który skazał na osiem lat kolonii karnej działacza polskiej mniejszości i dziennikarza Andrzeja Poczobuta.

[POLSKIE RADIO 24] Na Białorusi zamalowano historyczny fresk "Cud nad Wisłą". Rzecznik MSZ: powrót do sowieckich czasów

ms/IAR

Zobacz także

Zobacz także