more_horiz
Wiadomości

50 rosyjskich ataków ostatniej doby. Walki trwają wokół Bachmutu, Awdijiwki i Marjinki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2023 19:04
Siły ukraińskie odparły minionej doby ponad 50 rosyjskich ataków - poinformował w sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Najbardziej zacięte walki toczą się w okolicach Bachmutu, Awdijiwki i Marjinki w Donbasie.
50 rosyjskich ataków ostatniej doby. Walki trwają wokół Bachmutu, Awdijiwki i Marjinki
50 rosyjskich ataków ostatniej doby. Walki trwają wokół Bachmutu, Awdijiwki i MarjinkiFoto: facebook.com/GeneralStaff.ua

Rosyjska armia główne wysiłki koncentruje na działaniach ofensywnych na odcinku łymańskim, bachmuckim, awdijiwskim i marjinskim na wschodzie kraju - czytamy w komunikacie.

Siły rosyjskie nie przestają szturmować Bachmutu, ale ukraińscy obrońcy dzielnie utrzymują się w mieście - zapewnił sztab.

Nie osiągając pożądanych skutków na polu walki, rosyjskie wojsko atakuje cywilów - podkreślono. W sobotę siły przeciwnika zaatakowały rakietami miasto Drużkiwka w obwodzie donieckim i inne miejscowości w kraju. W wyniku ataków są ranni. 

1500 Gruzinów wspiera Ukraińców na froncie

Od początku pełnowymiarowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło już 40 gruzińskich żołnierzy, walczących po stronie Kijowa - podał w sobotę portal News Georgia.

Serwis poinformował tego dnia o śmierci kolejnego gruzińskiego żołnierza: w walkach pod Bachmutem w Donbasie zginął 29-letni Micheil Mazanaszwili. Pochodzący z okolic Gori mężczyzna od kilku lat mieszkał na Ukrainie, gdzie miał rodzinę.

Według portalu wśród 40 poległych są obywatele Gruzji i Gruzini posiadający także ukraińskie obywatelstwo. Po stronie Ukrainy walczy ok. 1500 Gruzinów. 

Czytaj też:

PAP/mn

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także