more_horiz
Wiadomości

"Polskie katownie". Poseł PO oburzony, liczy na MSZ

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 21:10
- Słowa prezesa Wszechrosyjskiego Związku Kibiców Aleksandra Szprygina wymagają ostrej i twardej reakcji Ministerstwa Spraw Zagranicznych - powiedział Grzegorz Schetyna.
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: schetyna.pl

Szprygin wyraził nadzieję, że jego rodacy, przetrzymywani po Euro 2012 w - jak to określił - "polskich katowniach", wkrótce wrócą do domu. - Wszystkim zatrzymanym Polakom wymierzono kary w wysokości 500 zł, a nasi chłopcy wciąż są przetrzymywani w polskich katowniach. Rozpatrzenie ich spraw jest odwlekane z przyczyn politycznych - mówił.

- To absurdalne i wymaga takiej bardzo twardej reakcji MSZ i informacji polskiego sądu, nie można takim językiem się posługiwać - oświadczył Schetyna w TVN24. Jak dodał, nie można pozwalać na wprowadzanie tego typu języka do obiegu publicznego. - Jeżeli są osoby zatrzymane czy aresztowane po zajściach, to jest potrzebna pełna informacja i wyjaśnienie tej kwestii. Natomiast też powinien być protest co do używania takich słów (…) Teraz potrzebna jest ostra reakcja na poziomie urzędnika MSZ - ocenił szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Zobacz naszą galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>
PAP/ aj

Zobacz także

Zobacz także