Staręga zapomniał o Pjongczangu? "Jestem pozytywnie nastawiony przed zimą"
Biegacz narciarski Maciej Staręga jest pełen optymizmu przed startem nowego sezonu Pucharu Świata, który rozpocznie się w Kuusamo (24-25 listopada). Polak w rozmowie z Polskim Radiem przyznał, że jest "pozytywnie nastawiony przed zimą".
2018-11-23, 10:51
Posłuchaj
Staręga przyznał, że w ostatnim czasie doszło do sporych zmian w grupie biegaczy.
- Trochę się pozmieniało, jeśli chodzi o naszą grupę. Będziemy sprawdzać, jak nowości przełożą się na zimę w naszym wykonaniu - przyznał - Jestem zadowolony z przebiegu mojej pracy i pozytywnie nastawiony przed zimą - dodał.
Po nieudanych dla Polaków igrzyskach w Pjongczangu nowym trenerem kadry został Tadeusz Krężelok, który zastąpił Janusza Krężeloka (panowie nie są spokrewnieni - przyp. red.).
- Trenerzy mają inne podejścia. Dużo zawdzięczam Januszowi Krężelokowi. Z nowym trenerem skupiliśmy się na poprawie szybkości. Było trochę więcej elementów technicznych i wydolnościowych. Wyniki badań i zawody przedsezonowe pokazują, że daje to jakiś efekt - porównał 28-latek.
REKLAMA
Staręga gorzko ocenił miniony sezon, podczas którego zawiódł na igrzyskach olimpijskich.
- Poprzedni sezon nie był taki jaki chciałem. Z perspektywy czasu widzę, że nie dostrzegałem wtedy pewnych złych rzeczy. Taki jest sport – najłatwiej się uczyć na błędach - wspominał.
Wiosną bieżącego roku zawodnik zaczął współpracować z psychologiem. Jak sam przyznaje, bardzo mu to pomogło.
REKLAMA
- Aspekt psychiczny ma duże znaczenie w rozwoju zawodniczym - przekonuje.
Staręga jest też zadowolony, że po reorganizacji w kadrach biegaczy jego grupa ma lepsze warunki do treningu.
- Pierwszy raz trenujemy bez kobiet, co jest nową perspektywą. Przez to że mamy mniejszą grupę, posiadamy większy komfort pracy - zakończył.
pm
REKLAMA
REKLAMA