more_horiz
Wiadomości

"Tchórzliwy atak" na sędziego. Grecja zawiesza piłkarską ligę

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 10:31
Po tym jak kibice jednej z drużyn pobili sędziego Thanasisa Tzilosa, rozgrywki greckiej ligi zostały wstrzymane. "Nie pozwolimy tym ludziom nas terroryzować” – napisali w oświadczeniu sędziowie.
Piłkarski sędzia liniowy
Piłkarski sędzia liniowyFoto: Wikipedia/Laia Solanellas

Do ataku na sędziego Tzilosa doszło pod domem arbitra. W wyniku napaści sędzia trafił do szpitala z urazem głowy i nóg. Jak podało BBC po założeniu szwów arbiter został wypisany do domu. 

Koledzy Tzilosa w akcie solidarności postanowili, że nie poprowadzą w najbliższą sobotę i niedzielę żadnego meczu. Władze ligi greckiej musiały w związku z tym zawiesić rozgrywki.

"Wyrażamy nasze oburzenie po tchórzliwym ataku na naszego kolegę Thanasisa Tzilosa. Nie pozwolimy tym ludziom dalej próbować nas terroryzować" – napisali w oświadczeniu sędziowie.

To nie pierwszy taki przypadek w Grecji, że władze ligi musiały zawiesić rozgrywki. W marcu 2018 roku mecze nie odbywały się przez dwa tygodnie po tym, jak prezes PAOK-u Saloniki wbiegł na murawę z pistoletem.

W sezonie 2014/15 rozgrywki wstrzymywano aż trzykrotnie. FIFA groziła nawet Grecji zawieszeniem w prawach członkowskich.

ah, BBC.com


Zobacz więcej na temat: Piłka nożna

Zobacz także

Zobacz także