more_horiz
Wiadomości

Rok w siatkówce pod znakiem mistrzostw świata. "Nie wierzyłem, że można powtórzyć sukces ze Spodka"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 09:55
2018 rok na stałe zapisze się w annałach polskiej siatkówki. Biało-czerwoni obronili tytuł najlepszej drużyny globu, a już w przyszłym roku szeregi kadry naszego kraju wzmocni znakomity Wilfriedo Leon - Będziemy z niego bardzo zadowoleni - prognozuje kierownik Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia Cezary Gurjew, który w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl podsumował najważniejsze wydarzenia mijającego roku w krajowej siatkówce. 
Audio
  • Życzenia słuchaczom Polskiego Radia składa środkowy mistrzowskiej drużyny z 2014 roku Karol Kłos (IAR)
  • Do życzeń dołącza się przyjmujący reprezentacji Polski - Aleksander Śliwka, mistrz świata z 2018 roku (IAR)
Reprezentanci Polski obronili na parkietach Bułgarii i Włoch mistrzostwo świata
Reprezentanci Polski obronili na parkietach Bułgarii i Włoch mistrzostwo świata Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Wydarzeniem, które zdominowało mijający rok w polskiej siatkówce były mistrzostwa świata, które w dniach 9-30 września rozegrano na parkietach Bułgarii i Włoch. Podopieczni Vitala Heynena obronili wówczas tytuł najlepszej drużyny globu, pokonując w finale bez straty seta Brazylię.

Cezary Gurjew miał okazję obserwować turniej z bliska, gdyż był sprawozdawcą Polskiego Radia podczas tej prestiżowej imprezy. 

- Muszę przyznać, że było to niezwykłe przeżycie. Podobnie jak wielu kibiców, nie wierzyłem, że można powtórzyć sukces z katowickiego Spodka (w finale MŚ w 2014 roku Polska pokonała Brazylię 3:1 - przyp. red.) - przyznał kierownik Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia, który zauważył, że lata poprzedzające turniej nie były zbyt udane dla polskiej kadry. 

Zdaniem Cezarego Gurjewa, kluczowym dla losów Polaków w turnieju było wygrane w trzech setach starcie z Serbią, które zapewniło awans do najlepszej szóstki mistrzostw. 

- Pamiętamy legendarną rozmowę siatkarzy między sobą - wspominał. 

Wspominając mundial, nie sposób nie docenić wpływu Michała Kubiaka i Bartosza Kurka na grę biało-czerwonych. 

- "Generał" Michał Kubiak pięknie się rozwinął. Stał się siatkarskim geniuszem. (...) Bartosz Kurek przekonał kibiców i siebie samego, że może grać wspaniale - zauważył Cezary Gurjew. Dziennikarz zaznaczył, że przemiana, jaka stała się udziałem Kurka w trakcie turnieju była "niezwykła". 

Czy Cezary Gurjew wierzył w eksplozję formy Bartosza Kurka? Jak ocenia aktualną siłę PlusLigi? Czy projekt Stoczni Szczecin mógł wypalić i czy na jego niepowodzeniu skorzysta ONICO Warszawa? W jakich barwach dla polskiej siatkówki szykuje się przyszły rok? Jak wielkim atutem dla kadry może być Wilfriedo Leon? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Paweł Majewski, PolskieRadio24.pl IAR


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem