more_horiz
Wiadomości

Jakub Przygoński: wielką sztuką jest, by na Dakarze nie popełnić żadnego błędu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 18:00
- To jest wielka rzecz, że po dwudziestu latach jesteśmy tak szybką załogą, która potrafi walczyć o podium. Tak naprawdę pojedynek o "pudło" trwał do samego końca - powiedział Jakub Przygoński, czwarty kierowca tegorocznej edycji Rajdu Dakar w rozmowie z Mateuszem Brożyną z redakcji sportowej portalu PolskieRadio24.pl. Zawodnik ORLEN Teamu opowiedział również o trudach, renomie i swoich początkach w dakarowym maratonie. 
Audio
  • Jakub Przygoński w rozmowie z Sylwią Urban opowiada o trudach 41. Rajdu Dakar - cz. 1 (Przy Muzyce o Sporcie/Jedynka)
  • Jakub Przygoński w rozmowie z Sylwią Urban opowiada o trudach 41. Rajdu Dakar - cz. 2 (Przy Muzyce o Sporcie/Jedynka)

41. Rajd Dakar zakończył się 17 stycznia na mecie w stolicy Peru Limie. Jakub Przygoński wraz z pilotem Tomem Colsoulem mógł się pochwalić swoim najlepszym wynikiem w historii (4. miejsce). Był to również jubileuszowy, 20. Dakar w wykonaniu załogi ORLEN Team. 

Przygoński nie ukrywa, że ten historyczny sukces w Peru zawdzięcza też temu, że wspólnie z Colsoulem w sezonie 2018 wywalczyli Puchar Świata FIA w kategorii Cross-Country. 

- Tak ten Puchar Świata na pewno nam pomógł. Dzięki niemu wskoczyliśmy na wyższy "level" jazdy i to było bardzo ważne (...) Wcześniej jechaliśmy tak w granicach szóstego, siódmego miejsca. Przepracowaliśmy kolejny rok i teraz jechaliśmy tempem na pierwszą trójkę - powiedział kierowca ORLEN Teamu. 

Jakub Przygoński Jakub Przygoński

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu. 

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rajd Dakar 2019: kto zatrzyma dominację ciężarówek Kamaz? Władimir Czagin zapoczątkował zwycięski maraton pod piramidami w Kairze

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 21:09
W tegorocznym Rajdzie Dakar 41 ciężarówek (obecnie 29 załóg - przyp. red.) rywalizuje o zwycięstwo na mecie w stolicy Peru Limie. 19 lat temu Władimir Czagin zapoczątkował dominację Kamaza, zdobywając po raz pierwszy pod piramidami w Kairze statuetkę Beduina. Nie bez przypadku Rosjanin nazywany jest "Carem Dakaru", w końcu siedmiokrotnie triumfował w tej największej terenowej imprezie świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Załoga ORLEN Team oceniła 41. Rajd Dakar. "To była prawdziwa walka od pierwszego odcinka"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 22:05
We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem ORLEN Teamu poświęcona tegorocznej edycji Rajdu Dakar. W Peru na uwagę zasługuje wysokie miejsce Jakuba Przygońskiego i Toma Colsoula, którzy zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej samochodów. Polsko-belgijski duet był blisko podium, ale awaria skrzyni biegów spowodowała dużą stratę czasową. - Na tym polega Dakar, to taki sprawdzian zarówno dla zawodników jak i maszyn - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Przygoński. 
rozwiń zwiń