more_horiz
Wiadomości

Nantes uczci pamięć Emiliano Sali. Jego numer zostanie wycofany

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:50
Przed wszystkimi meczami dwóch najwyższych szczebli rozgrywek piłkarskich we Francji, które odbędą się w najbliższy weekend, minutą oklasków zostanie uczczona pamięć byłego napastnika FC Nantes Argentyńczyka Emiliano Sali - poinformowały władze ligi.
Audio
  • O płynących z całego świata kondolencjach po śmierci Emiliano Sali mówi Adam Dąbrowski (IAR)
Kibice Nantes podczas meczu po tragedii, w której zginął Emiliano Sala
Kibice Nantes podczas meczu po tragedii, w której zginął Emiliano SalaFoto: Printscreen z Twitter

- Tego wieczoru i przez cały weekend będziemy zjednoczeni, aby oddać mu ostatni hołd - oświadczyła prezes Ligi Nathalie Boy de la Tour.

- Emiliano był wzorowym piłkarzem, znaczącą postacią w rozgrywkach Ligue 1. Był doceniany przez wszystkich na boisku i poza nim - skomentował prezes Francuskiej Federacji Piłkarskiej Noel Le Graet.

Kibice w Nantes oddali hołd Sali już 30 stycznia, gdy piłkarz został uznany za zaginionego. Podczas meczu z Saint-Etienne na trybunach pojawiły się specjalne transparenty, część kibiców założyła koszulki reprezentacji Argentyny.

W piątek FC Nantes poinformował, że w koszulce z numerem 9, z jakim grał Sala, nie wystąpi już w przyszłości żaden zawodnik.

- Brak mi słów. To tragedia, którą jestem zdruzgotany. Emiliano odcisnął swoje piętno i dlatego, podobnie jak wielu fanów, chcę go dodatkowo uhonorować, wycofując numer 9 - powiedział prezes klubu, polski przedsiębiorca Waldemar Kita.

28-letni Sala zginął 21 stycznia w drodze z Nantes do Cardiff, gdzie miał dołączyć do nowego klubu. Awionetka, którą leciał, wpadła do Kanału La Manche. W czwartek wieczorem policja brytyjskiego hrabstwa Dorset potwierdziła, że zidentyfikowaną ofiarą katastrofy jest Argentyńczyk.

Na pokładzie samolotu, poza Salą, znajdował się 59-letni pilot David Ibbotson.

Argentyńczyk był czołowym napastnikiem ligi francuskiej i do dziś z dorobkiem 12 bramek zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji strzelców.

21 stycznia samolot Piper Malibu zniknął z radarów kilkanaście minut po starcie. Wcześniej pilot nie zgłaszał żadnych problemów technicznych.

Dwa dni po zaginięciu maszyny policja z wyspy Guernsey poinformowała rodziny pasażera i pilota, że poszukiwania samolotu zostały zakończone. Później, dzięki funduszom zebranym przez rodzinę i fanów w internecie, wznowiono akcję. Wrak został odnaleziony w minioną niedzielę przez prywatną firmę detektywistyczną.

Sala był najdroższym piłkarzem w historii Cardiff City, do którego został sprzedany za ok. 15 milionów funtów. Według BBC ten transfer jest przedmiotem sporu między klubem z Walii a Nantes, który grozi, że jeśli w ciągu 10 dni nie otrzyma pierwszej raty, wkroczy na drogę sądową.

ps

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zidentyfikowano ciało, które wydobyto z wraku awionetki. To piłkarz Emiliano Sala

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 07:10
W nocy z czwartku na piątek udało się zidentyfikować ciało, które wydobyto z wraku awionetki, znalezionego w Kanale La Manche. Policja potwierdziła, że zaginiony piłkarz Emiliano Sala nie żyje.
rozwiń zwiń