more_horiz
Wiadomości

Szachy: Polacy wycofani z Drużynowych Mistrzostw Świata. "Niespotykana sytuacja"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 10:00
Polski Związek Szachowy poinformował o wycofaniu reprezentacji z Drużynowych Mistrzostw Świata, które w marcu 2019 roku mają odbyć się w kazachskiej Astanie. Jak tłumaczy związek, decyzja jest rezultatem ogłoszenia przez Międzynarodową Federację Szachową (FIDE) terminu turnieju na zaledwie miesiąc przed jego rozpoczęciem. 
Audio
  • Szef wyszkolenia Polskiego Związku Szachowego - Michał Bartel tłumaczy przyczyny takiej decyzji (IAR)
Szachy - zdjęcie ilustracyjne
Szachy - zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Berke

O decyzji poinformował w oświadczeniu prezes PZSzach Radosław Jedynak. Zarząd związku zdecydował o wycofaniu polskiej drużyny ze startu w DMŚ. 

Jak podaje związek, FIDE ogłosiło termin zawodów na miesiąc przed planowanym startem. Turniej odbędzie się w marcu, a nie w czerwcu, jak dotychczas. 

"Jest to sytuacja niespotykana w profesjonalnym sporcie, bowiem każdy zawodowy szachista planuje starty na wiele miesięcy do przodu" - napisano. 

Najlepsi polscy szachiści nie mogli wziąć udział w turnieju w Astanie ze względu na inne zobowiązania. Zarząd przypomniał w oświadczeniu, iż w ostatnich latach polscy reprezentanci wyrobili sobie wysoką markę. 

"Zarząd uznał, że w zaistniałej sytuacji wysyłanie do Kazachstanu składu bez najsilniejszych graczy byłoby niekorzystne dla wizerunku naszej organizacji i najważniejszych partnerów" - czytamy w oświadczeniu. 

O decyzji związku poinformowano Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

pm, IAR 

Zobacz więcej na temat: SPORT szachy

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem