more_horiz
Wiadomości

Magda Linette: mam potencjał i etos pracy, by spełnić marzenia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 08:38
Magda Linette to obecnie najwyżej sklasyfikowana w światowym rankingu polska tenisistka. Jaką drogę obrała i jakie są jej największe cele - o tym rozmawiał z nią Cezary Gurjew.
Audio
Magda Linette
Magda Linette Foto: lev radin/Shutterstock.com

Polka zajmuje obecnie 89. miejsce w zestawieniu najlepszych zawodniczek globu. Po tym, jak karierę zakończyła Agnieszka Radwańska, to właśnie Linette przejęła pałeczkę czołowej polskiej zawodniczki.

27-latka podkreślała, że życie profesjonalnej tenisistki nie jest łatwe.

- Dużo się u mnie dzieje, ciężko pracuje i jestem bardzo zajęta, ale naprawdę jestem do tego mocno przyzwyczajona. Czasami wychodzi na to, że w ciągu roku przez pięć miesięcy nie ma mnie w roku. To jest trudniejsze dla tych, którzy zostają, dla moich rodziców. Życie w ruchu mi odpowiada i problem pojawi się, kiedy będę musiała się ustatkować - mówiła.

Linette od lat utrzymuje się w czołowej setce rankingu. Jak dalej potoczy się jej kariera?

- Każdy ma tenisowe sny, utrzymanie się w setce wcale nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Chciałabym cały czas iść do przodu, ale z roku na rok trzeba myśleć o punktach, trzeba się samemu finansować, dochodzi bardzo wiele rzeczy, a my jesteśmy tylko ludźmi. Każdy ma swoją presję i swoje strachy, a one na korcie bardzo często wychodzą - powiedziała.

Jaki jest największy cel Magdy Linette? Jak ważny w profesjonalnym tenisie jest charakter? Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy z polską tenisistką.

ps

Zobacz więcej na temat: Tenis WTA SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fed Cup: trzecie miejsce Polek. Biało-czerwone wygrały z Ukrainkami

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 17:24
Polskie tenisistki wygrały z Ukrainkami 2:1 i zajęły trzecie miejsce w turnieju Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Federacji w Zielonej Górze. Biało-czerwone w przyszłym roku ponownie wystąpią na tym szczeblu rozgrywek.
rozwiń zwiń