more_horiz
Wiadomości

Formuła 1: koniec pierwszej części testów, Williams pozostawił niesmak. "Era familijnych zespołów powoli się kończy"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 10:55
- Myślę, że era takich familijnych zespołów jak Williams powoli się kończy - powiedział w "Trzeciej Stronie Medalu" Ryszard Turski, redaktor naczelny polskiej edycji magazynu "F1 Racing". W minionym tygodniu odbyła się pierwsza część przedsezonowych testów Formuły 1 na torze w Barcelonie. Po dwóch dniach opóźnienia, udział wziął również zespół Williamsa, z Robertem Kubicą za kierownicą samochodu FW42. 
Audio
  • Rozmowa z Ryszardem Turskim, redaktorem naczelnym magazynu "F1 Racing Polska" (Trzecia Strona Medalu/Trójka)
Robert Kubica podczas przedsezonowych testów F1 w Barcelonie.
Robert Kubica podczas przedsezonowych testów F1 w Barcelonie. Foto: materiały prasowe/Williams Racing

W ostatnich dniach odbyła się pierwsza część przedsezonowych testów F1. W wyniku problemów ze złożeniem bolidu, zespół Williamsa stracił dwa dni z sesji testowych na torze w Barcelonie. Podczas ostatniego dnia nowy bolid FW42 sprawdzał Robert Kubica, który zaliczył najgorszy czas w pierwszej części dnia. 

Robert Kubica Williams  (2) 1200 F.jpg
Kubica testował nowy bolid. Przed Williamsem dużo pracy

O problemach Williamsa mówi się od dawna. Po dość udanej prezentacji barw i nowego sponsora tytularnego, kibice zespołu z Grove po raz kolejny przeżyli rozczarowanie. Brytyjski team nie był w stanie na czas złożyć bolidu, by zgodnie z planem przystąpić do testów w Barcelonie. 

- No niestety tak się zdarza, z reguły w zespołach, które mają trochę za mało pieniędzy i muszą iść na pewne kompromisy. Myślę, że w tej chwili będzie trochę lepiej, ale niemniej jednak niesmak pozostał (...) Żeby cokolwiek ocenić, to jest zdecydowanie za mało czasu, sam Robert Kubica przyznał, że co on może powiedzieć na temat samochodu po dwunastu okrążeniach. Tak naprawdę wiemy tylko tyle, że bolid jeździ - przyznał Ryszard Turski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 


Trzecia strona medalu 
na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

(mb), PolskieRadio24.pl/PR3

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem