more_horiz
Wiadomości

HME Glasgow 2019. Tomasz Majewski studzi emocje: w Belgradzie medali było ponad stan, teraz nie stawiamy takich wysokich wymogów

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 08:48
- Nasza reprezentacja jest bardzo silna, chce zdobywać medale i po to tutaj przyjechaliśmy - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W piątek w Glasgow rozpoczynają się halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. 31-osobowa reprezentacja Polski pojechała do Szkocji, by bronić miana najlepszej ekipy na Starym Kontynencie. Dwa lata temu w Belgradzie "Biało-czerwoni" wywalczyli 12 medali, w tym siedem złotych. 
Audio
  • O szansach na powtórzenie tego sukcesu i randze imprezy z wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - Tomaszem Majewskim - rozmawiał Rafał Bała (IAR)
Justyna Święty Ersetic (L) i Ewa Swoboda (P) pozują do zdjęcia podczas treningu przed rozpoczynającymi się jutro lekkoatletycznymi halowymi mistrzostwami Europy w Glasgow
Justyna Święty Ersetic (L) i Ewa Swoboda (P) pozują do zdjęcia podczas treningu przed rozpoczynającymi się jutro lekkoatletycznymi halowymi mistrzostwami Europy w GlasgowFoto: PAP/Adam Warżawa

Tomasz Majewski podkreślił, że to ważna impreza.

- Może nie najważniejsza, bo w roku mistrzostw świata to mistrzostwa świata się liczą. Dla nas jednak ważne jest, by pokazać ten cały potencjał jaki mamy, tych wszystkich mistrzów. Nasza reprezentacja jest bardzo silna, chce zdobywać medale i po to tutaj przyjechaliśmy. Dwa lata temu w Belgradzie wyszło nam wszystko, nawet ponad stan. Cieszyliśmy się, że jest tak dobrze. Teraz nie stawiamy takich wysokich wymogów. Chcielibyśmy, aby tych medali było dużo, ale dwa lata w sporcie to bardzo długi czas, wiele się pozmieniało także w innych krajach. Skromniejszy dorobek też nas ucieszy, ale bardziej patrzymy na lato i już na przyszłoroczne igrzyska - dodał. 

PAP Glasgow 1200.jpg
Pierwszy dzień HME w Glasgow. Bukowiecki broni tytułu

Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki mówił także o oczekiwaniach względem zawodników.

- Ja będę zadowolony z dobrego startu. Z tego, gdy wszyscy pokażą na co ich stać, co wytrenowali i przyjechali tutaj przede wszystkim walczyć. A ile będzie medali, to zobaczymy - przyznał.

TVP

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Rafała Bały. 

W pierwszym dniu halowych mistrzostw Europy w Glasgow wystartuje 18 reprezentantów Polski. Rozdane zostaną trzy komplety medali: w biegu na 3000 m kobiet, w pięcioboju pań oraz w pchnięciu kulą mężczyzn. Zawody potrwają do niedzieli.

(mb)

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem