more_horiz
Wiadomości

El. ME 2020: biało-czerwoni zaczynają zgrupowanie. Kadrowicze poczekają na Kądziora

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 13:46
Damian Kądzior z Dinama Zagrzeb jako ostatni stawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która w poniedziałek rozpoczyna przygotowania do meczów z Austrią (czwartek w Wiedniu) i Łotwą (niedziela w Warszawie) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy 2020.
Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek Foto: PAP/EPA/HUGO DELGADO

Przylot Kądziora z Zagrzebia planowany jest o godz. 13.40. Pozostali musieli się stawić na obiedzie o godz. 13. Już w niedzielę w warszawskim hotelu było 17 zawodników.

- Na razie nie mamy żadnych sygnałów o problemach zdrowotnych, ale czekamy na oficjalne informacje od wszystkich zawodników. Mamy tylko sygnały o sprawach przeciążeniowych, ale to normalne po meczach ligowych – powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

O godz. 16 na boisku KS ZWAR rozpocznie się pierwszy na tym zgrupowaniu trening, który będzie miał charakter rozruchu.

- Rano oglądaliśmy boisko i jest ono nieco grząskie. Na razie nie wiemy, ilu zawodników weźmie udział w tych zajęciach. Prawdopodobnie w hotelu pozostaną ci piłkarze, którzy rozgrywali swoje mecze ligowe w niedzielę. Wiele będzie zależało od opinii lekarza - dodał Kwiatkowski.

Wciąż dostępne w sprzedaży są bilety na niedzielny mecz z Łotwą w Warszawie.

- Do tej pory sprzedano około 40 tys. biletów i wciąż można je kupować. Do tego nie potrzeba karty kibica i każdy może dokonać zakupu za pośrednictwem portalu Łączy nas piłka – zakończył Kwiatkowski.

Źródło: TVP Sport 

We wtorek reprezentacja Polski w komplecie ma trenować na stadionie Polonii Warszawa. Natomiast w środę o godz. 11.15 zaplanowany jest wylot do Wiednia, gdzie dzień później biało-czerwoni zagrają z Austrią w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020.

Bezpośrednio po meczu zaplanowany jest powrót do Warszawy, a w piątek trening na boisku KS ZWAR. W sobotę na PGE Narodowym odbędą się konferencje reprezentacji Polski i Łotwy, a dzień później rozegrany zostanie mecz pomiędzy obydwoma drużynami.

pm

Zobacz także

Zobacz także